Kalkulator zdolności kredytowej

Nasz kalkulator zdolności kredytowej szybko i łatwo wyliczy, czy możesz pozwolić sobie na zaciągnięcie zobowiązania finansowego w banku lub SKOK-u. Sprawdź swoją zdolność kredytową z naszym kalkulatorem.

Kalkulator zdolności kredytowej – jak to działa?

Kalkulator zdolności kredytowej jest jednym z najtrudniejszych narzędzi. Nigdy nie da Ci dokładnej odpowiedzi co do kwoty, o którą możesz starać się w banku. Każda instytucja posiada nieco inną metodologię jej liczenia. Dodatkowo nie są one dokładnie znane. Niniejsze narzędzie jednak potrafi oszacować zdolność kredytową w przybliżeniu. Kalkulator pozwoli Ci zadecydować, czy jesteś w stanie wziąć zobowiązanie w danej wysokości. By otrzymać odpowiedź, wystarczy, że podasz:

  • swój dochód,
  • szacunkowe miesięczne wydatki,
  • okres trwania kredytu, o który chcesz wnioskować,
  • swoje obecne zobowiązania kredytowe,
  • liczbę osób w gospodarstwie domowym.

Pamiętaj, że zdolność kredytowa podana przez kalkulator jest jedynie szacunkowa. Jeśli potrzebujesz zaciągnąć nieco wyższe zobowiązanie, udaj się do doradcy kredytowego, który wyliczy ją dokładnie w zależności od danej instytucji finansowej.

Sprawdź swoją zdolność kredytową – wypełnij pola kalkulatora

Podaj jaki jest miesięczny dochód netto dla całego gospodarstwa domowego.
Podaj na ile lat planujesz zaciągnąć kredyt.
Podaj miesięczną sumę wszystkich zadłużeń, które spłacasz.
Podaj sumę wszystkich limitów na posiadanych przez Ciebie kartach kredytowych i rachunkach ROR.
Podaj średnią wysokość miesięcznych wydatków Twojego gospodarstwa domowego.
Podaj liczbę członków Twojej rodziny.

*Powyższa symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawa. Została sporządzona z najwyższym stopniem staranności tak, aby była jak najbardziej zbliżona do dostępnych ofert rynkowych. Nie stanowi dowodu zawarcia umowy z jakimkolwiek podmiotem - nie jest w żaden sposób wiążąca dla żadnej ze stron.

Wynik Twojej zdolności kredytowej, który podał kalkulator, nie spełnia Twoich oczekiwań? Potrzebujesz wyższego kredytu? Skontaktuj się bezpośrednio z doradcą, który przedstawi bezpłatną ofertę i odpowie, w których bankach możesz prosić o udzielenie pożyczki. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki agentów, by znaleźć swojego doradcę, który wesprze Cię w całej procedurze. Nie czekaj i wpisz w okienku poniżej miasto, w którym mieszkasz.

Od czego zależy zdolność kredytowa?

Banki wyliczają zdolność kredytową na podstawie bardzo wielu czynników. Najpowszechniejsze zostały wykorzystane w implementacji tego kalkulatora zdolności kredytowej. Poza nimi możemy spotkać się również z metodologią opartą o:

  • stan cywilny,
  • rodzaj zatrudnienia,
  • ilość posiadanych dzieci na utrzymaniu,
  • posiadany majątek,
  • cel kredytu.

Dlatego niemożliwe jest dokładne wyliczenie zdolności kredytowej za pomocą jakiegokolwiek kalkulatora. Podane przez nas wartości są jednak często wystarczające, by móc zdecydować, czy możemy pozwolić sobie na dodatkowe zobowiązanie tego typu.

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Większość kalkulatorów zdolności kredytowej bierze pod uwagę nasze obecne zobowiązania, takie jak inne kredyty czy pożyczki lub karty kredytowe – nawet jeśli z nich nie korzystamy. Najprostszą metodą zwiększenia naszej zdolności jest uregulowanie wszystkich dotychczasowych zobowiązań. Warto również sprawdzić siebie w BIK-u, czy nie widniejemy tam jako dłużnicy. Jeśli to możliwe, przejdźmy na umowę o pracę zamiast kontraktów czy współpracy B2B. Może to być szczególnie ważne, jeśli chcemy starać się o kredyt hipoteczny.

Dlaczego lepiej wyliczyć zdolność kredytową u doradcy, a nie kalkulatorem?

Jak wspomnieliśmy wyżej, każdy bank ma inną metodologię wyliczania zdolności kredytowej. Stosowane wzory nie są ogólnie znane. Mają do nich dostęp natomiast doradcy, którzy współpracują z danymi firmami finansowymi. Dlatego zawsze lepiej jest zapytać o swoją zdolność kredytową u źródła. Nie tylko dostaniemy dokładną i rzetelną odpowiedź, ale również ofertę interesującego nas produktu i wsparcie w przejściu całej procedury.