Kalkulator lokaty

Jaki jest najbezpieczniejszy produkt finansowy do inwestowania swoich pieniędzy? Oczywiście lokaty! Kalkulator odpowie Ci, ile jesteś w stanie zarobić. Uzupełnij wymagane pola, a nasz kalkulator lokat szybko wyliczy Twój zysk.

Kalkulator lokat powie Ci, ile zarobisz

Chcesz umieścić swoje pieniądze na lokacie? Dobry wybór – o ile wybierzesz najatrakcyjniejszą. Pamiętajmy, że pod uwagę musimy wziąć:

  • odkładaną przez nas kwotę,
  • czas trwania lokaty,
  • oprocentowanie produktu.

Na podstawie tych informacji kalkulator lokat powie Ci, ile zarobisz po odliczeniu podatku. Miejmy świadomość, że najwyższe oprocentowanie mają produkty, które trwają najdłużej. Z drugiej strony musimy zgodzić się na brak dostępu do naszych pieniędzy pod groźbą utraty odsetek. Sprawdź, co jest dla Ciebie bardziej opłacalne. Może lepiej jest wybrać dwie krótkie lokaty? Kalkulator odpowie Ci na to pytanie.

Ile zarobisz na lokacie? Wypełnij pola kalkulatora!

Podaj jaką kwotę chcesz wpłacić na lokatę.
Podaj na ile miesięcy chcesz założyć lokatę.
Podaj wartość procentową lokaty.

*Powyższa symulacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawa. Została sporządzona z najwyższym stopniem staranności tak, aby była jak najbardziej zbliżona do dostępnych ofert rynkowych. Nie stanowi dowodu zawarcia umowy z jakimkolwiek podmiotem - nie jest w żaden sposób wiążąca dla żadnej ze stron.

Oferim oferuje nie tylko kalkulator lokat, ale również możliwość szybkiego i łatwego nawiązania kontaktu z wybranym doradcą, który pomoże Ci znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę. Zadawaj pytania i rozwiewaj wątpliwości. Pamiętajmy, że nie wszystkie produkty są takie same. O danym typie produktu najlepiej opowie osoba, która je oferuje. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki agentów i znajdź doradcę w swojej okolicy. Nawiąż kontakt i poproś o pomoc przy wyborze lokaty.

Czy warto wpłacać pieniądze na lokatę?

Lokaty są obecnie najbezpieczniejszą formą inwestowania pieniędzy. By otrzymać kwotę, o której mówi nasz kalkulator lokat, wystarczy zawrzeć umowę z bankiem i wpłacić pieniądze. Po upływie danego czasu możemy je wybrać wraz z należnymi odsetkami. Ryzyko utraty środków praktycznie nie istnieje. Nawet w przypadku bankructwa banku, nasze lokaty są ubezpieczone i otrzymamy zwrot naszych pieniędzy. Jeśli więc nie chcemy ryzykować, a mamy pewną sumę gotówki, którą chcemy zainwestować, lokaty są świetnym pomysłem. Kalkulator powie Ci, ile dzięki nim zarobisz.

Czy lepsza jest lokata krótko czy długoterminowa?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Warto wiedzieć, że lokaty długoterminowe są z reguły wyżej oprocentowane. Z drugiej strony jednak zobowiązujemy się przekazać nasze pieniądze do banku na dłuższy okres. Nie mamy zatem do nich dostępu. W przypadku zdarzenia losowego, możemy je oczywiście wypłacić, ale tracimy odsetki – wszystkie lub większość. Nie otrzymamy kwoty, którą wskazuje nam kalkulator lokat. Jeśli więc chcemy przekazać pieniądze, które mogą być nam potrzebne, lepiej jest wybrać produkt krótkoterminowy, który możemy przedłużać lub wznawiać po zakończeniu.

Dlaczego lepiej wybrać lokatę przy pomocy doradcy, a nie kalkulatora?

Umowy lokat różnią się od siebie. Niektóre umożliwiają wybranie pieniędzy w trakcie trwania bez utraty wszystkich odsetek. Inne mogą być przedłużane automatycznie lub kończone bez możliwości wznowienia. Jeszcze inne zezwalają na dopłacanie środków i powiększenie kapitału. Te wszystkie informacje poda Ci jedynie doradca. Kalkulator lokat nie ma takiej możliwości. Wybierając odpowiednią ofertę, ważny jest nie tylko zysk, ale również elastyczność produktu. Zawsze więc warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego, którego znajdziesz na Oferim.